Безредици в Лион, домакините обърнаха Бешикташ с 2:1 (ВИДЕО) - DC news

Безредици в Лион, домакините обърнаха Бешикташ с 2:1 (ВИДЕО)

Лион обърна за една минута Бешикташ за победата с 2:1 у дома в първи четвъртфинален мач в Лига Европа. Двубоят беше отложен с близо час заради безредици по терена. Феновете на домакините нахлуха на игрището малко преди началото на двубоя.

Първоначалната информация бе, че французите са се опитали да се спасят от хвърлени предмети и бомби по тях. На тревното покритие бе дори президентът на “хлапетата” Жан-Мишел Олас, който се опита да успокои привържениците. Така след близо 40 минути все пак двубоят започна.

Турците поведоха рано след пряк свободен удар, при който топката стигна до Райън Бабел и той направи 1:0 с прецизно изпълнение. Домакините два пъти нямаха шанс и удариха гредите, преди да дойде обрата в последните минути на мача.

Толисо изравни в 83-ата минута, а веднага след него Жереми Морел донесе и победата за домакините.

Манчестър Юнайтед направи крачка към класирането на 1/2-финалите на Лига Европа, въпреки че изпусна победата при визитата си на Андерлехт и завърши 1:1.

Първото попадение в мача бе дело на Хенрих Мхитарян в 37-ата минута, а домакините стигнаха до изравнителен гол почти в самия край на мача – в 86-ата минута чрез Дендонкер. Така на практика „червените дяволи“ се лишиха много нелепо от пълния успех.

Аякс победи с 2:0 Шалке 04 с два гола на Дави Клаасен, а Селта и Генк направиха голов трилър за 3:2.