Юнайтед победи с 2:0 Челси в дербито (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 лидера Челси в дербито на 33 кръг на английската Висша лига. Голям мач за „червените дяволи“ направи младият Маркъс Рашфорд, който отбеляза красив първи гол в 7-ата минута и беше постоянна заплаха за „синята“ защита. Андер Ерера вкара втория гол за домакините в 49-ата минута.

Мениджърът на Юнайтед Жозе Мауриньо този път надхитри колегата си Антонио Конте. Той остави на резервната скамейка Златан Ибрахимович и Хенрих Мхитарян и пусна в атака Рашфорд и Пол Погба.

Победата върна Манчестър Юнайтед на петото място с 60 точки от 31 мача. Четвърти са Манчестър Сити с 64 точки и мач повече, а третото място е за Ливърпул с 66 точки и 2 мача повече.

„Мърсисайдци“ победиха в ранния мач днес Уест Бромич като гости с 1:0, а единственото попадение отбеляза Роберто Фирминьо в 45-ата минута.

В челото нещата може да станат много интересни. Челси продължава да е лидер със 75 точки от 32 мача, а преследвачът Тотнъм има 71 също от 32 мача.

Снимка: manutd.com