Англия обърна Германия насред Берлин с 3:2 (ВИДЕО)

12884455_1733364396879950_1128993651_n

Англия постигна забележителен обрат от 0:2 до 3:2 като гост на световния шампион Германия насред Берлин в приятелска среща.

Мачът започна скандално, след като част от публиката на „Олимпиящадион“ освирка английския химн, но футболистите на Рой Ходжсън „върнаха“ жеста с фантастична игра през втората част и стигнаха до победата с гол в добавеното време.

Домакините дръпнаха с голове на Тони Кроос (43) и Марио Гомес (57), който вкара и през първата част, но попадението му беше отменено поради неправилно отсъдена засада.

„Трите лъва“ обаче не се примириха и с попадения на Хари Кейн (61), Джейми Варди (71) и Ерик Дайър (92) спазиха традицията да си тръгват с победа при гостуванията в Германия, която бе наложена през 2001 година, когато буквално прегазиха своя съперник с 5:1 в световна квалификация, а през 2008-а я потвърдиха с 2:1 в контрола.

Още резултати от контроли: Казакстан – Азербайджан 1:0, Русия – Литва 3:0, Австрия – Албания 2:1, Полша – Финландия 5:0, Унгария – Хърватия 1:1.

Снимка: sportal.bg