Англия победи Уелс с 2:1 и оглави групата (ВИДЕО)

eng

Англия победи Уелс с 2:1 в мач от втория кръг в група „В“ на Евро 2016. Двубоят се изигра в Ланс. Гол на резервата Даниел Стъридж във втората минута на добавеното време на мача донесе първата победа на Англия на Евро 2016.

Гарет Бейл от пряк свободен удар в 42-ата минута даде преднина в резултата за тима на Уелс.

В 55-ата минута резервата на тима на Англия Джейми Варди изравни, след като бе изпуснат зад отбраната на Уелс, и от съвсем близко разстояние до голллинията засече топката във вратата на Уелс.

Най-дискусионната ситуация през първата част бе в 32-ата минута, когато футболистът на Уелс Бен Дейвис игра с ръка в наказателното поле на тима си, но германският рефер Феликс Брихт не отсъди дузпа за Англия.

При изравнителния гол обаче останаха съмнения, че Варди е в положение на засада.

С успеха Англия оглави класирането в групата след втория кръг, като е с 4 точки. Словакия е с 3, Уелс има също 3, а Русия е на последното място с 1 точка.

Снимка: skysports.com