Аржентина на четвъртфинал за Копа Америка, Меси с хеттрик срещу Панама (ВИДЕО)

lionel-mesi

Националният отбор на Аржентина се класира за четвъртфиналите на Копа Америка. Съставът на Херардо Мартино постигна втора победа в група „D“, след като се наложи над Панама с 5:0. Мачът се игра в Чикаго, щата Илинойс.

Хеттрик за успеха отбеляза Лионел Меси (68, 78, 87), а по един път се разписаха Николас Отаменди в 7-ата и Серхио Агуеро в 90-ата минута. Панама завърши мача с 10 души след червен картон на Анибал Годой в 31-ата минута.

Чили победи Боливия с 2:1 в друга среща от групата. Артуро Видал даде преднина на актуалния шампион в 46-ата минута, но в 61-ата Джасмани Кампос изравни. Победното попадение за Чили вкара Видал с втория си гол в двубоя, като играчът на Байерн бе точен от дузпа в 10-ата минута на даденото от съдията продължение.

Аржентина е лидер в групата с 6 точки, а с по 3 са отборите на Чили и Панама. На последната четвърта позиция без спечелена точка е Боливия.

Снимка: newindianexpress.com