Арсенал направи чудото и продължава в Шампионска лига (ВИДЕО)

12358042_1697239203825803_860763622_n

Арсенал се класира за осминафиналите на Шампионска лига след като победи с 3:0 Олимпиакос в гостуването си на стадион „Йоргос Карайскакис“. Оливие Жиру отбеляза и трите гола за англичаните и вече има 10 гола за тях в лигата, като изпревари Денис Бергкамп.

Арсенал се нуждаеше от победа с две или повече попадения, за да измести гърците от втората позиция в групата. В крайна сметка „артилеристите” успяха да изпълнят целта си и ще очакват жребия за следващата фаза на 14 декември. За Олимпиакос остава участието в Лига Европа.

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Динамо (Загреб) в мач от група „F“, като Роберт Левандовдски вкара и двете попадения за германците, а Томас Мюлер пропусна да направи резултата класически, след като не успя да отбележи от дузпа в 88-ата минута. След този успех, Байерн спечели групата с актив от 15 точки, следван от Арсенал с 9 , Олимпиакос също с 9 и Динамо с 3.

Гент поднесе изненадата в Група „Н” в Шампионската лига. Отборът победи на своя стадион Зенит с 2:1 и се класира за осминафиналите, като стана първият тим от Белгия, който се класира за тази фаза в най-престижната клубна надпревара.

Валенсия загуби от Лион на стадион „Местая” с 0:2. Дебют като старши треньор на испанския клуб направи Гари Невил. Неговият отбор завърши на третата позиция и ще играе в турнира Лига Европа.

Челси победи Порто с 2:0 в мач от група „G“ на Шампионска лига. Автогол на Маркано даде преднина на англичаните в 12-ата минута, а Вилиян в 52-ата оформи крайния резултат. След този успех, футболистите на Челси спечелиха групата с актив от 13 точки.

Динамо (Киев) също се класира за следващата фаза след като победи Макаби (Тел Авив) с 1:0. След този успех, украинците завършиха на второ място в групата с актив от 11 точки, а гостите от Израел останаха на последно без спечелена точка.

Барселона направи 1:1 като гост на Байер (Леверкезен), като Меси изведе каталунците напред в 20-ата минута, а само 3 минути по-късно Хавиер Ернандес-Чичарито изравни резултата. Барса спечели убедително групата с 14 точки. Рома и БАТЕ Борисов завършиха 0:0 и това бе достатъчно на римляните да продължат напред, а в Лига Европа продължава Байер.

Участие в осминафиналите на турнира си осигуриха отборите на Реал (Мадрид), ПСЖ, Волфсбург, ПСВ Айндховен, Атлетико (Мадрид), Бенфика, Манчестър Сити, Ювентус, Барселона, Рома, Байерн, Арсенал, Челси, Динамо (Киев), Зенит и Гент.

Снимка: dailymail.co.uk