Асеновец и Спартак (Пловдив) завъртяха 2:2 и седнаха да гледат мача на Ботев

Асеневец и Спартак

Отборите на Асеновец и Спартак (Пловдив) направиха 2:2 в мача си от 16-ия кръг на  Югоизточната „В” група.  Емил Иванов изведе гостите напред в 65-ата минута, но Борислав Караматев възстанови равенството от дузпа в 73-ата. Цветан Йотов от гостите получи червен картон.

Асеновградчани дори успяха да обърнат резултата в 78-ата минута чрез Стойчев, но Петко Фанев донесе равенството на „гладиаторите” от бялата точка 3 минути преди края.

Асеновец е на 7-мо място с актив от 22 точки, а Спартак (Пловдив) е на 14-а позиция само със 12 точки.

След края на срещата футболистите седнаха да гледат по телевизията дербито между Ботев и Левски.