Класен Григор Димитров се върна на пътя към успеха в Монте Карло

гришо

Григор Димитров започна с победа участието си на „Мастърс“ турнира в Монте Карло. Българинът победи испанеца Фернандо Вердаско в три гейма с 6-4, 4-6, 6-4, като показа много класа и психическа устойчивост. Гришо издържа 2 часа и 28 минути на корта като се върна от 0-40 и отрази общо седем брейкпоинта в края на мача.

Това бе трета среща между Димитров и Вердаско, които до този момент бяха разменили по една победа. Испанецът спечели през 2013-а на клея в Бостад със 7-6(3), 5-7, 7-5, а Димитров изравни серията с 6-1, 3-6, 6-3 в Пекин през миналия сезон.

Следващият противник на Григор Димитров ще бъде един от най-добрите италиански тенисисти Фабио Фонини, който отстрани поляка Йержи Яновиц с 6-3, 6-1.

Гришо продължава и на двойки в дует с беларусина Макс Мирни ще се изправят срещу братята близнаци от Австралия и №1 в света Боб и Майк Брайън.