Атлетико (Мадрид) за пети път на финал в Шампионската лига (ВИДЕО)

atletiko

Атлетико (Мадрид) се класира за пети път в своята история на финал в Шампионската лига, след като снощи загуби с 1:2 реванша като гост на Байерн (Мюнхен). В първата среща „дюшекчиите“ победиха с 1:0 и отстраниха баварците с правилото за гол на чужд терен.

Чаби Алонсо в 31-ата минута от пряк свободен удар и Роберт Левандовски в 74-ата вкараха за Байерн, но Антоан Гризман отбеляза скъпоценния гол за гостите в 53-ата минута. По една дузпа изпуснаха Томас Мюлер за домакините в 35-ата и Фернандо Торес за Атлетико 6 минути преди края на мача.

Тази вечер ще стане ясен съперникът на Атлетико на финала на стадион „Сан Сиро“ в Милано на 28 май. Реал (Мадрид) приема Манчестър Сити след нулево равенство в първата среща и ако Белия балет успее да продължи, ще станем свидетели на повторение на финала от 2014 година.

Снимка: theguardian.com