Атлетико (М) на четвъртфинал след дузпи, Сити влезе в историята (ВИДЕО)

sport

Атлетико (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като надделя с дузпи над ПСВ (Айндховен). Мачът в Холандия завърши при нулево равенство и след като не успяха да отбележат в редовното време, двата отбора стигнаха до продължения и дузпи на „Висенте Калдерон“.

Изпълнението на наказателните удари бе изключително драматично, а домакините победиха едва когато Назиг от ПСВ нацели горната греда при осмата дузпа, а Хуан Фран закова в десния ъгъл и прати Атлетико на четвъртфинал.

Английският Манчестър Сити също е а четвъртфиналите и също след 0:0 у дома в реванша срещу Динамо (Киев). „Гражданите“ обаче победиха като гости в първия мач с 3:1 и за първи път в историята си достигат до тази фаза на надпреварата.

Жребият за следваща фаза на Шампиоската лига ще се тегли в петък, 18-и март.

Снимка: espn.co.uk