Атлетико свали Барса от върха след 1:0 над последния Леванте (ВИДЕО)

12483385_1704806066402450_1719052590_n

Алетико (Мадрид) се възползва в пълна степен от грешната стъпка на Барселона в 18-ия кръг на Ла Лига и победи последния в класирането Леванте с 1:0 у дома. Така макар че мадридчани имат мач повече от противника си, те оглавиха таблицата в испанското първество с две точки аванс пред шампионите – 41 срещу 39. Реал е на третата позиция с 36 точки преди гостуването си на Валенсия.

Появилият се на смяна в 73-ата минута Томас Партей беше героят за „дюшекчиите“, които имаха почти тотален превес в срещата и три пъти нацелиха гредите. Младият ганаец замени Джаксън Мартинес и в 81-ата минута откри резултата. 22-годишният футболист като на шега мина покрай няколко играчи на Леванте и от десетина метра стреля към вратата. Мариньо закачи кълбото, но то се претърколи през голлинията за 1:0.

В заключителните минути Лусиано Вието можеше да стане автор на много красив гол, след като Партей центрира от аутлинията, а аржентинецът с пета през гърба стреля между двама души. За късмет на Мариньо топката премина покрай обратния му ъгъл и излезе в аут.

Снимка: БГНЕС