Балдовалиев порази Оборище с 2 гола и прати Локо на 1/8-финал

123

Зоран Балдовалиев вкара 2 гола на Оборище (Панагюрище) и по този начин осигури класирането на Локомотив (Пловдив) за осминафиналите на турнира за купата на България.

Македонецът, който е един от водещите голмайстори на „черно-белите”, отбеляза за 0:1 в 12-ата минута директно от пряк свободен удар. Втория му гол бе от дузпа в 45-ата минута за нарушение срещу Димо Бакалов. Вратарят на домакините Ивайло Яначков най-напред изби удара му, но при добавката вече бе безпомощен.

Капитанът Мартин Камбуров пък влезе на смяна на мястото на Карагерен в 78-ата минута, но този път не успя да се разпише.

Феновете на Локомотив също бяха напълнили сектора за гости на стадиона в Панагюрище.

Локомотив: Ел Харуби, Пламен Марков, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Стефан Велев, Ванчо Траянов, Бирсент Карагарен, Дани Кики, Зоран Балдовалиев, Димо Бакалов

Снимка: ekipa.mk