Барса надви с 2:0 като гост Леванте в мач №100 на Луис Енрике (ВИДЕО)

12666340_1715899485293108_1858572392_n

Отборът на Барселона надигра с 2:0 Леванте в обедния мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на „Сиутат де Валенсия“. Автогол на Давид Наваро в 21-ата минута и попадение на Луис Суарес в 90-ата донесоха ценния успех за възпитаниците на Луис Енрике.

Каталунците изиграха мач без особен блясък, като след почивката почти не създадоха притеснения за вратаря Диего Мариньо. Барса изравни клубни си рекорд по поредни срещи без поражение – 28, като го направи в стотния мач на Луис Енрике начело на отбора. С успеха Барса върна аванса си от три точки пред втория Атлетико (Мадрид), като тимът от „Камп Ноу“ има и мач по-малко.

Основните оръжия на Барса и в днешния, макар и доста скучен двубой, бяха Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар . Домакините разчитаха в атака на Джузепе Роси, Дейверсон и Хосе Моралес.