Барса обърна Атлетико с 2:1, Байерн с минимално 1:0 над Бенфика (ВИДЕО)

barsa

С два гола на Луис Суарес Барселона победи като домакин Атлетико (Мадрид) с 2:1 в първа четвъртфинална среща от Шампионска лига. Барселона направи обрат в резултата след почивката на двубоя, след като след 45 минути игра губеше с 0:1.

Гостите от Атлетико играха повече от час с десет души, след като още в 35-ата минута втори жълт и съответно червен картон получи Фернандо Торес. За разлика от това, героят в мача Канибалът Суарес два пъти ритна противник без топка, но действията му останаха незабелязани от рефера.

Мачът започна с по-активна игра за Барселона, като добри положения за домакините пропуснаха Неймар и Лионел Меси.

Гостите обаче демонстрираха страхотна ефективност, след като стигнаха до гол още при първата си добра възможност. В 25-ата минута Фернандо Торес бе изведен зад отбраната на Барселона, изненадвайки Жерар Пике, и откри резултата в мача.

В 32-ата минута гостите пропуснаха да вкарат и втори гол, като удар на Антоан Гризман бе спасен от вратаря Тер Стеген.

След почивката Барселона наложи тотално надмощие, а в 50-ата минута Неймар удари греда. В 63-ата минута Луис Суарес възстанови равенството, след като бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Атлетико и засече отблизо топката.

В 74-ата минута Дани Алвеш центрира отдясно към непокрития Суарес, който с глава отбеляза втория си гол в мача и направи обрата за 2:1.

В друг четвъртфинален двубой Байерн победи като домакин Бенфика само с 1:0. Артуро Видал във 2-ата минута вкара гола за Байерн на стадион „Алианц Арена“ в Мюнхен.

Домакините от Байерн имаха превъзходство през целия мач, като пропуснаха няколко отлични възможности за втори гол.

Реваншите и на двата мача са на 13 април в Мадрид и в Лисабон.

Снимка: totalsportek.com