Барса пак се издъни и загуби с 0:1 като гост на Реал (Сосиедад) (ВИДЕО)

mesii

Барселона допусна втора поредна загуба в Испания и по този начин позволи на своите преследвачи Атлетико и Реал (Мадрид) да скъсят разликата, а интригата за шампионската титла да се завърже още повече.

Каталунците загубиха с минималното 0:1 при визитата си на Реал (Сосиедад), като нямат победа на стадион „Аноета“ от 5 май 2007 година.

Старши треньорът Луис Енрике остави извън стартовия състав Жорди Алба, Андрес Иниеста и Иван Ракитич, които бе принуден да пусне след почивката. Луис Суарес пропусна мача, тъй като бе наказан за натрупани картони.

Барселона влезе силно в срещата и можеше да поведе още в 3-та минута, но Мунир Ел Хадади направи сериозен пропуска пред вратата на Херонимо Руи.

Реал (Сосиедад) поведе в резултата в 5-та минута, когато Чаби Прието центрира от корнер в наказателното поле на Барселона, след което Микел Оярсабал засече топката с глава и я изпрати във вратата на Клаудио Браво.

Барселона пропусна отлична възможност да изравни резултата в 33-та минута, когато Неймар подаде към Арда Туран, който стреля от въздуха, а топката рикошира във футболист на Реал (Сосиеад), а след това Херонимо Руи спаси.

Барселона пропусна още една възможност да изравни в 73-та минута, когато Жерар Пике изведе Лионел Меси на чудесна ситуация, аржентинецът стреля, но Херонимо Руи отново плонжира и успя да спаси. Той направи това и 5 минути преди края след нов удар на Меси, този път с глава.

В добавеното време на срещата Руи се отличи с още едно много силно спасяване и по този начин не позволи на играчите на Барселона да му вкарат гол.

Барселона продължава е лидер със 76 точки, шест кръга преди края на сезона, но вече е само с три преднина пред втория Атлетико (Мадрид) със 73 и с четири точки пред третия Реал (Мадрид), който е със 72.

В следващия кръг Барселона посреща Валенсия, Атлетико Мадрид е домакин на Гранада, а Реал Мадрид гостува на Хетафе.

Снимка: Gulliver/Getty Images