Барса победи Арсенал с 2 гола на Меси, Юве и Байерн направиха 2:2 (ВИДЕО)

12782230_1721452338071156_1989772400_n

Барселона победи Арсенал като гост с 2:0 в първа осминафинална среща в турнира Шампионска лига. Лионел Меси откри резултата в 71-ата минута, а в 84-ата аржентинецът отбеляза от дузпа второ попадение и по този начин каталунците си свършиха чудесно работата. Реваншът на „Камп Ноу“ е на 16 март.

Байерн (Мюнхен) и Ювентус завършиха наравно 2:2 в Торино. Томас Мюлер откри резултата в 43-ата минута, а в 55-ата втори гол отбеляза Ариен Робен. В 63-ата минута Пауло Дибала намали пасива на Ювентус, а в 76-ата Стефано Стураро изравни.

Тимът от Торино е в отлична форма, като доскоро бе в серия от 15 поредни победи в Серия „А“ и се изкачи начело в класирането. През миналия сезон Ювентус достигна финала, но допусна загуба от Барселона.

Байерн също се представя на висота в Германия и тимът по всяка вероятност ще стане отново шампион. За наставника Хосеп Гуардиола това е последен сезон в Мюнхен и специалистът ще иска да завърши, донасяйки трофея от Шампионската лига на „Алианц Арена“.

Снимка: Gulliver/Getty Images