Барса победи Реал в Евролигата, Везенков игра 4 минути! (ВИДЕО)

12721951_1729037323979324_668076650_n

Барселона победи Реал (Мадрид) със 72:65 (25:4, 15:24, 12:23, 20:14) точки в испанското дерби от 11-ия кръг в група „F“ на втората фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. Българският национал Александър Везенков игра 4:22 минути като резерва за каталунците и се отличи с 1 асистенция и 1 отнета топка, но не успя да се разпише.

Двата отбора имат по 6 победи и 5 загуби в класирането, но Барселона е на трета позиция с по-добри показатели в директните мачове срещу Реал. Лидер е ЦСКА Москва с 8-3.

Стратос Перпероглу отбеляза 20 точки, а Томаш Саторански добави 17. Густаво Айон беше най-резултатен за Реал Мадрид с 16 точки и 7 борби. Фелипе Рейес завърши с 11 точки.

Барселона започна силно мача и поведе с 25:4 и 31:6, а на почивката имаше аванс от 40:28. Реал се върна в двубоя след страхотна трета част и преди финалните 10 минути изоставаше с 51:52. Тройка на Джейси Каръл изведе мадридчани напред с 54:52 в началото на последната четвърт. След това Реал поведе с 58:52, но с тройка и кош на Саторански Барса се доближи само на точка от съперника.

След пет поредни точки на Перпероглу домакините обърнаха до 68:64 и до края удържаха на натиска на съперника, за да стигнат до успеха.

В друг мач от групата ЦСКА Москва (Русия) надделя над гостуващия Лаборал Куча (Испания) с 90:78 (20:14, 20:12, 28:30, 22:22) точки и се класира за плейофите на турнира.

Нандо Де Коло вкара 19 точки за ЦСКА Москва. Кори Хигинс отбеляза 18 точки, а Милош Теодосич и Андрей Воронцевич завършиха с по 17 точки. Адам Ханга беше най-резултатен за Лаборал Куча с 19 точки и 7 борби. Фабиен Козе записа 11 точки.

Германският Брозе Баскетс победи Химки (Русия) с 84:79 (16:17, 24:23, 16:24, 28:15) точки.

В група „Е“ Фенербахче спечели турското дерби с Дарушшафака със 77:69 (25:21, 20:18, 12:15, 20:15) точки. Домакините още в предишния кръг си бяха осигурили класиране за плейофите на турнира, а сега записаха 10-а победа от 11 мача.

Панатинайкос (Гърция) победи Локомотив Кубан (Русия) с 84:79 (19:19, 17:22, 24:22, 24:16) точки. Двата отбора имат еднакъв актив – по 7 успеха и 4 поражения в класирането в групата, но Локомотив е на второ място, следван от Панатинайкос. Лидер е Фенербахче с 10-1.

Снимка:  gettyimages.com