Барса подобри рекорд на Реал, Меси с 35-ти хеттрик (ВИДЕО)

barsa

Барселона постави рекорд в Испания с 35 поредни мача без поражение във всички турнири, след като каталунците надвиха с 5:1 Райо Валекано в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион. Лионел Меси заби три гола във вратата на останалите с девет души на терена домакини, а действащите шампиони възстановиха преднината си от осем точки пред Атлетико Мадрид на върха в генералното класиране.

Иван Ракитич откри резултата за Барселона в 22-та минута, Меси изравни постижението на Кристияно Роналдо от 35 хеттрика във всички турнири с попадения в 23-та, 53-та и 72-та минута, а Арда Туран довърши разгрома срещу Райо Валекано с първия си гол с екипа на Барселона. Капитанът на турския национален тим беше точен четири минути преди края. Каталунците пък подобриха постижението на Реал Мадрид от сезон 1988/1989 и поведоха на големия си съперник с 12 точки при равенство в изиграните мачове.

Барселона беше подпомогнат от червения картон на Диего Йоренте, който фаулира Иван Ракитич три минути преди почивката, а в 67-та Мануел Итура повали Серхио Бускетс в наказателното поле и Райо Валекано остана с двама по-малко на терена. Халфът беше съборен, след като топката рикошира в напречната греда от удар на Меси и попадна в неговите крака, а дузпата беше пропусната от Луис Суарес. Това беше деветата грешка за каталунците от бялата точка при 18 наказателни удара през сезона.

„Странна ситуация, но не бива да позволяваме това да ни притеснява, когато всичко друго върви толкова добре. Има много причини за добрата ни форма, но няма да говорим сега за тях. Първенството не е свършило и до края му има много време“, каза Андрес Иниеса след мача.

Гранада победи с 2:0 Спортинг Хихон и остана първи под чертата на изпадащите, но вече при равенство в точките с намиращите се на 16-о и 17-о място Хетафе и Лас Палмас. Юсеф ел-Араби даде аванс на домакините от дузпа в 72-та минута, а Айзък Съксес оформи крайния резултат в добавеното време на срещата.

Рубен Кастро, Херман Пецела и Хуан Варгас пък донесоха победа на Бетис с 3:0 над Еспаньол, с което тимът от Андалусия запази 13-ото си място в генералното класиране.