Барса смаза Билбао с 6:0, Луис Суарес с хеттрик (ВИДЕО)

barsa

Барселона разгроми Атлетик Билбао с 6:0 в мач от 20-ия кръг на испанската Ла Лига. Вратарят на баските Ираисос беше изгонен още в петата минута след като фаулира Суарес в пеналта, а Лео Меси вкара отсъдената дузпа. Неймар направи 2:0 в 31 минута, а на почивката Меси бе заменен.

Луис Суарес направи хеттрик и асистира за попадението на Иван Ракитич. Уругваецът дръпна в листата на голмайсторите със своите 18 попадения в първенството и има с два повече от преследвачите.

Барселона събра 45 точки и остана на второ място, но има мач по-малко от лидера Атлетико Мадрид, който разгроми с 3:0 като гост Лас Палмас. Атлетик Билбао е девети с 28 точки.

Преди началото на двубоя най-добрият футболист в света за 2015 година Лионел Меси гордо позира със Златната топка, която спечели за рекорден пети път в понеделник.

Реал Мадрид победи Спортинг Хихон с 5:1, като по две попадения вкараха Кристиано Роналдо и Карим Бензема, а Гарет Бейл откри резултата за домакините още в 7-ата минута. Почетното попадение за Спортинг Хихон бе дело на Исма Лопес в 82-ата минута.

Воден от легендана Зинедин Зидан, Реал е на трето място в класирането с актив от 43  точки.

Снимка: ibnlive.com