Барса с лекота на четвъртфинал, Байерн след продължения! (ВИДЕО)

12067136_1728583527358037_1272482851_n

Барселона и Байерн (Мюнхен) с лекота се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига след победи в реваншите снощи.

Както обича да казва наставникът на каталунците Луис Енрике – „арбакадабра“ и чудото става. И този път магьосниците Неймар, Луис Суарес и Лионел Меси се развихриха с чуседни попадения за 3:1 в реванша срещу Арсенал и с общ резултат 5:1 продължават напред.

Това бе девети пореден успех за каталунците във всички турнири. Барселона е един от двата клуба без загуба в Шампионска лига този сезон. Другият е Реал (Мадрид).

Байерн (Мюнхен) достигна до четвъртфиналите, но след продължения, след като победиха Ювентус с 4:2 на „Алианц Арена“. Редовното време завърши 2:2, както и в първия мач.

„Бианконерите“ поведоха с голове на Пол Погба (5) и Хуан Куадрадо (28), но Роберт Левандовски (73) и Томас Мюлер (90+1) в последните секунди на редовното време изравниха за 2:2. В продълженията влезлите като резерви Тиаго Алкантара (108) и Кингсли Коман (110) сложиха точка на спора, оформяйки крайното 4:2. Така Байерн продължава към 1/4-финалите с общ резултат 6:4 от двата мача.

Снимка: indianexpress.com