Барселона на финал за купата след нов рекорд (ВИДЕО)

12666294_1717113228505067_502371705_n

Барселона се класира за финала в турнира за Купата на краля след 1:1 като гост в реванша срещу Валенсия и с общ резултат 8:1 футболистите на Луис Енрике достигнаха до мача за трофея.

Алваро Негредо даде преднина на домакините в 39-ата минута, но Барселона изравни в 84-ата с гол на Каптум. Барселона записа 29-и пореден мач без загуба, което е и нов клубен рекорд.

На финала на турнира Барселона по всяка вероятност ще играе срещу Севиля, който спечели първия полуфинал срещу Селта с 4:0.

В Германия Бойенр (Мюнхен) разби с 3:0 като гост Бохум и е на полуфинал за купата. Два гола за успеха отбеляза Роберт Левандовски (39, 90), а едно попадение добави Тиаго Алкантара (61). Домакините завършиха мача с 10 души след червен картон на Ян Шимунек (42).

За място на финала Байерн ще играе срещу Вердер (Бремен). Другият полуфинал противопоставя Борусия (Дортмунд) и Херта (Берлин).

В Англия Уест Бромич се класира за осминафиналите в турнира за купата. Елитният тим се наложи в преиграването над отбора от Лига 1 Питърбро с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двубоят завърши 1:1, а първият мач също завърши с равенство – 2:2. Питърбро откри резултата в реванша в 55-ата минута с гол на Тейлър, но в 71-ата УБА изравни чрез Дарън Флетчър.

При наказателните удари Флетчър изпусна за Уест Бромич, но вратарят Бен Фостър отрази два удара на играчите на Питърбро и така УБА продължи напред.

За място на четвъртфиналната фаза на турнира Уест Бромич Албиън ще играе срещу тима от Чемпиъншип Рединг.

Във Франция ПСЖ победи Лион с 3:0 и се класира за четвъртфиналите за купата. Два гола за успеха отбеляза Златан Ибрахимович, а едно попадение добави Адриен Рабио. На четвъртфиналите Пари Сен Жермен ще играе срещу Сент Етиен, който надделя над Троа с 2:1 след продължения.

Снимка: mirror.co.uk