Баутиста Агут срещу Виктор Троицки в спор за титлата в София

12674615_1715821198634270_2028998619_n

Испанецът Роберто Баутиста Агут ще играе срещу сърбина Виктор Троицки на финала на АТП турнира в София. Това ще е първи официален сблъсък между двамата, които вече спечелиха по една титла през сезона.

В полуфиналите Агут победи Жил Мюлер от Люксембург със 7-6, 6-4, като това бе трети успех за него в двубоите му срещу този съперник. Интересното е, че поставеният под №1 в основната схема стигна чак до четвъртфиналите без нито минута на корта.

След като в първия кръг почива, във втория испанският тенисист трябваше да играе срещу Фиолип Крайнович. Сърбинът обаче се отказа заради контузия, което прати Баутиста Агут на четвъртфинал без игра.

Съперникът му на финала Виктор Троицки победи Мартин Клижан от Словакия с 4-6, 6-3, 7-5 и това бе пети успех за Троицки в сблъсъците му срещу словака.

Финалът е тази вечер от в зала „Арена Армеец“ и се очаква да започне най-рано в 17:00 часа. Преди него е мачът за титлата при двойките – Филип Освалд и Адил Шамасдин срещу Уесли Коолхоф и Матве Мидълкооп.