Белгия разгроми Ирландия с 3:0 (ВИДЕО)

romelu-lukaku-belgium

Белгия разгроми Ирландия с 3:0 във втория си мач от група „Е“ на Евро 2016 и записа първа победа. Два гола за избраниците на селекционера Марк Вилмотц вкара Ромелу Лукаку, а един Аксел Витцел.

Успехът на Белгия гарантира първото място в групата за Италия с 6 точки, а в директен сблъсък за втората позиция Белгия ще играе срещу Швеция, която има 1 точка.

По-добрите възможности за гол през първата част бяха за Белгия, но в 21-ата минута Еден Азар стреля над вратата на Ирландия. Най-добрата възможност за белгийците през първата част бе в 42-ата минута. Тоби Алдервейрелд засече топката след центриране в наказателното поле на Ирландия, като пред голлинията Шеймъс Колман изчисти топката.

През втората част тимът на Белгия вече имаше пълно превъзходство над иначе бойките ирландци.

Резултатът бе открит в 48-ата минута, когато Ромелу Лукаку вкара гол с техничен удар от границата на наказателното поле в десния ъгъл на вратата на Ирландия, завършвайки бърза контраатака на Белгия.

В 61-ата минута поредна контраатака на белгийците завърши с центриране в наказателното поле към Аксел Витцел, който засече с глава топката във вратата на иначе отличния вратар Тома Муние за 2:0. За Витцел това бе 70-и мач с екипа на националния тим на Белгия.

В 70-ата минута капитанът на Белгия Еден Азар проби в половината на Ирландия и подаде към непокрития пред вратата на Ирландия Лукаку, който с втория си гол в мача направи резултата 3:0.

Снимка: skysports.com