Бербатов изгонен при загубата на ПАОК с 0:1 от „жълто-черните“! (ВИДЕО)

12576228_1712041202345603_675382585_n

Димитър Бербатов бе изгонен в дербито между АЕК и ПАОК в Гърция, загубено от неговия тим с 0:1.

Българинът бе резерва и влезе в игра на почивката като смяна на Александрос Циолис. В 66-ата минута той получи първи жълт картон, а в 83-ата минута и червен картон за удар без топка срещу съперник, който почти нокаутира футболиста на „жълто-черните“.

АЕК победи с 1:0 в домакинството си и остава втори във временното класиране в Гърция с 39 точки, а ПАОК е четвърти с 33 в актива си, след като допусна първа загуба в последните си 9 мача в шампионата. Попадението бе дело на Роналд Варгас в 33-ата минута.

Интересното е, че това е първи червен картон за Бербатов от 13 години и половина насам. За последно той бе изгонен в мача Вердер – Байер Леверкузен на 21 септември, 2002 година. Тогава Волфганг Щарк го изгони с директен червен картон в 56-ата минута.

В онзи мач Бербатов се сби с Йохан Мику от Вердер и това бе първият му и единствен червен картон в Бундеслигата.

Снимка: sportal.bg