Бербатов отново с магичен гол при победа на Монако (ВИДЕО)

бербо

Димитър Бербатов отново отбеляза един магически гол при победата на Монако с 3:1 като гост на Евиан в 28-ия кръг на Лига 1. Българинът бе резерва, но влезе на мястото на Яник Ферейра-Караско, който се контузи още в 19-ата минута.

Антони Мартиал откри резултата в полза на монегаските в 18-ата минута, а Бербо направи слалом между защитниците на домакините в 35-ата минута и стреля с външен фалц от малък ъгъл. Защитник на Евиан леко закачи топката, но тя така или иначе влизаше в мрежата.

„Единствено Бербатов може да вкара гол в типичния за него стил”, коментира официалния сайт на Монако, а това бе седмо попадение за българина в шампионата.

Алмами Торе в 61-ата минута направи резултата класически, а Папе Моду Согу в 79-ата вкара гола за Евиан за крайното 1:3.

По този начин Монако постигна 13-а победа и е на четвърто място в класирането с 47 точки и мач по-малко. Лидер е ПСЖ, който победи с 4:1 Ланс и събра 56 точки, следван от Лион с 54 и мач по-малко, а третото място е за Марсилия с 53 точки.

Снимка:  novsport.com