Бербо с греда срещу Лион, бръкна в окото на съперник

Бербатов с греда за Монако

Димитър Бербатов пропусна да донесе победата на Монако, който завърши 0:0 при домакинството си на лидера Лион. Българинът нацели гредата при най-добрата си възможност още в началото на мача, когато получи центриране отдясто, но ударът му с глава срещна десния страничен стълб.

Вратарят на гостите пък получи контузия и бе заменен още в 18-ата минута.

След почивката реферът отмени гол на Монако, защото бе вкаран директно, но от непряк свободен удар. При една ситуация Бербатов пък си изтърва нервите и бръкна в окото на Толисо, но не получи картон. Той създаде и няколко възможности за своите съотборници, но и те ги пропиляха.

Българинът можеше да сложи точка на спора и в края на мача, но ударът му с глава отново не намери очертанията на вратата.

По този начин Лион отава на върха с 49 точки, а Монако е на пето място с 40, колкото има и четвъртия Сент Етиен. Втори и трети с по 47 точки са Марсилия и ПСЖ.