Берое разби Ботев с 3:1, феновете бесни

12233318_1689401554609568_1680599052_n

Отборът на Берое победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в мач от първенството. Двубоят, който се изигра на базата на Ботев в Коматево, бе от 15-ия кръг на шампионата.

С успеха тимът от Стара Загора се изкачи до третото място в класирането, изпреварвайки с точка Лудогорец.
Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като в края на частта Берое излезе напред в резултата след статично положение. В 42-ата минута Георги Андонов от пряк свободен удар вкара гол за Берое, за 1:0 за гостите от Стара Загорa.

След почивката Берое имаше пълно превъзходство. В 73-ата минута Елиаш удвои преднината на гостите, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините. В 84-ата минута бранителят на Берое Атанас Зехиров вкара трети гол за тима от Стара Загора след самостоятелна атака, започнала от центъра на терена.

В добавеното време на мача Ботев върна един гол за крайното 1:3 чрез Божидар Васев. За играча на Ботев това е втори гол от началото на сезона.