Берое се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа, Славия отпадна (ВИДЕО)

bero5

Берое се класира за втория квалификационен кръг на турнира Лига Европа. Старозагорци победиха босненския Радник (Бийелина) като гост в реванша с 2:0. И двата гола за успеха вкара Ерик Почански (79, 80). В първия мач двата тима завършиха 0:0 и така Берое ще играе във втория предварителен кръг срещу финландския ХИК (Хелзинки).

В същото време Славия отпадна от надпреварата след като съставът на Александър Тарханов отстъпи с 0:3 като гост в реванша срещу полския Заглембе (Любин). Славия спечели първия мач с 1:0, но с общ резултат 1:3 приключи участието си в евротурнирите.

Любомир Гулдан откри резултата в 21-ата минута и така завърши първото полувреме. В 64-ата минута Пятек направи 2:0 за домакините, а крайното 3:0 оформи Дамбровски девет минути преди края на двубоя.

Снимка: sportal.bg