Бихме Малта и шансовете ни за Евро 2016 отново са живи (ВИДЕО)

България победи Малта

Националния отбор на България победи с 1:0 Малта и тотално съживи шансовете си за класиране на Евро 2016. Единственото попадение отбеляза Ивелин Попов в 56-ата минута, а Илиян Мицански отново разочарова като пропусна дузпа преди почивката.

По този начин възпитаниците на Ивайло Петев запазиха четвъртото си място с актив от 8 точки, само на 2 зад Норвегия, която направи 0:0 срещу Азербайджан. Лидерите Хърватия и Италия също завършиха наравно – 1:1, така че и първите места не са недостижими за нашите. Хърватите имат 14 точки, а адзурите са с 12.

До края на кампанията България има доста тежка програма – домакинство на Норвегия на 3 септември, гостуване на Италия на 6 септември, гостуване на Хърватия на 10 октомври и домакинство на Азербайджан на 13 октомври.

При добри резултати обаче имаме шанс дори и за директно класиране на европейското първенство.

снимка: sportal.bg