Благо с гол за победата над Сион, Бербо напусна ядосан „Тумба”

sport

Българският полузащитник Благой Георгиев вкара гол при домакинската победа на отбора му Рубин (Казан) с 2:0 над швейцарския Сион в мач от петия кръг в група „В“ на турнира Лига Европа. Той откри резултата в 72-ата минута със силен далечен удар и лек рикошет.

Крайното 2:0 за тима от Казан оформи Марко Девич с гол в 90-ата минута на двубоя. От 34-ата минута гостите от Сион играха с десет души след червен картон за Бирама Ндойе. С първия си успех в групата Рубин запази шансове за преодоляване на груповата фаза на турнира, а Сион вече го бе направил.

Димитър Бербатов пък игра до 71-ата минута за ПАОК при 0:0 срещу Габала в група „С”. Българският нападател бе заменен и напусна ядосан стадион „Тумба” още преди края на мача, недоволен от решението на треньора Игор Тудор.

ПАОК пък няма никакви шансове да продължи напред кръг преди края на груповата фаза, след като Краснодар победи изненадващо с 1:0 у дома Борусия (Дортмунд). Така и двата отбора се класираха за 1/16-финалите предварително.

Сръбският Партизан, където титуляр бе Иван Бандаловски, а Валери Божинов влезе в 85-ата минута, победи с 2:1 АЗ Алкмаар и по този начин събра 9 точки, на 3 зад Атлетик (Билбао), който вече си осигури продължаването напред след 3:2 като гост на Аугсбург.

Всички резултати: Селтик – Аякс 1:2, Молде – Фенербахче 0:2, Рубин Казан – Сион 2:0, Ливърпул – Бордо 2:1, ФК Краснодар – Борусия Дортмунд 1:0, ПАОК – Габала 0:0, Брюж – Наполи 0:1, Легия Варшава – Мидтиланд 1:0, Динамо Минск – Виктория Пилзен 1:0, Виляреал – Рапид Виена 1:0, Брага – Слован Либерец 2:1, Марсилия – Гронинген 2:1, Лацио – Днепър 3:1, Розенборг – Сент Етиен 1:1, Бешикташ – Шкендербеу 2:0, Локомотив Москва – Спортинг Лисабон 2:4, Базел – Фиорентина 2:2, Белененсеш – Лех Познан 0:0, Монако – Андерлехт 0:2, Карабах – Тотнъм 0:1, Шалке 04 – АПОЕЛ Никозия 1:0, Спарта Прага – Астерас Триполис 1:0, АЗ Алкмаар – Партизан Белград 1:2, Аугсбург – Атлетик Билбао 2:3,