Ботев загуби с 0:3 и от Славия, Алекс Колев пак контузен

10836256_1563707210512337_434283482_n

Пловдивският Ботев загуби с 0:3 и като гост на Славия в мач от 17-ия кръг на „А” група, след като в предишния кръг направи същото и у дома срещу Левски.

Карлос Фонсека откри резултата в 32-ата минута на срещата след грешка на пловдивската защита, която му позволи да излезе очи в очи с вратаря Адам Стаховяк. По същия начин падна и второто попадение на „белите” в 56-ата минута, когато Радослав Василев бе изведен от Костадин Дяков. Малко преди това Момчил Цветанов не успя да уцели вратата отблизо, след като вратарят Георги Петков изпусна топката при далечен удар.

В 71-ата минута Радослав Василев се възползва от нова грешка в центъра на отбраната на Ботев и отбеляза втория си гол за 3:0 за Славия.

„Канарчетата” загубиха и много важен футболист – нападателят Алекс Колев бе заменен още в 6-ата минута. Той вкара гол на Литекс с два счупени пръста и явно пускането му в игра е било доста прибързано.

Ботев остана на седмото място с 24 точки, а Славия събра 17 точки и избяга още нагоре от опасната зона на 10-ото място. На последните 2 места са Марек и Хасково.

Снимка: gong.bg