Ботев и Черно море 1:1 на почивката (ВИДЕО)

12833328_1727192207497169_344663839_n

Ботев (Пловдив) и Черно море завършиха при резултат 1:1 първото полувреме на мача си  от 25-ия кръг на „А“ група.

Милен Гамаков откри резултата в 30-ата минута, след като получи чудесен извеждащ пас от Грегъри Нелсън и с левия крак направи безпомощен вратаря на гостите. Това е 3-ти гол за младежкия национал от началото на сезона.

Симеон Райков бързо възстанови равенството само 4 минути по-късно от пряк свободен удар, който рикошира в гърба на Мариян Огнянов и хвана в крачка вратаря Виктор Голас. Огнянов пък получи удар в главата и бе принудително заменен в 39-ата минута от Радослав Апостолов.

Николай Костов излезе с доста кадрови проблеми. Контузени все още са Даниел Златков, Тодор Неделев и вратарят Валентин Галев, а с наказания са Радослав Терзиев и Рахави Кифуети.

Филип Филипов играе като централен защитник на мястото на Милен Гамаков, който явно не успя да замени подобаващо Златков. Помага му опитният Орлин Старокин. В атака е на Наско Милев, подпомаган по крилата от  Божидар Васев и Грегъри Нелсън. Лъчезар Балтанов се завърна в състава след изтърпяно наказание.

Ботев: Витор Голас, Йордан Христов-к, Филип Филипов, Орлин Старокин, Игор Ощипко, Лъчо Балтанов, Мариян Огнянов (39-Апостолов), Серкан Юсеин, Грегъри Нелсън, Божидар Васев, Наско Милев

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио, Пламен Николов, Борислав Христов, Михаил Венков, Марк Клок, Стенио, Георги Илиев-к, Симеон Райков, Матиас Курьор, Бубакар Камби