Ботев направи 1:1 с Ягодина (ВИДЕО)

12695758_1715372468679143_1870366887_n

Ботев завърши наравно 1:1 срещу сръбския Ягодина в четвъртата си контрола по време на подготовката си в Анталия. Филип Филипов откри резултата през първата част, а след почивката Душан Мартинович изравни. Звездата Тодор Неделев се завърна в състава, след като бе болен и пропусна предишната проверка. Поради грип извън него обаче останаха Орлин Старокин, Йордан Христов и Радослав Терзиев. Заради това Милен Гамаков игра като централен защитник заедно с младия Кристиян Димитров.

Ботев можеше да открие резултата чрез Грегъри Нелсън още в осматата минута, но Лазар Татич спаси. В 23-ата минута сърбите удариха напречната греда след удар с глава на Младен Попович.

В 34-ата минута Филипов бе точен за 1:0, след като остана непокрит на задна греда. Десният защитник бе намерен от Кифуети и с десния крак даде преднина на тима си. През втората част темпото на игра значително спадна, но в 62-ата минута Душан Мартинович изравни за сърбите с плътен удар от границата на наказателното поле. До края на срещата на терена властваше бракът и двата тима не създадоха нищо опасно пред вратата на съперника.

Досега в предсезонната си подготовка играчите на Николай Костов записаха победа над Поли Тимишоара (4:1) и две поражения от Висла Краков (1:3) и Нийрегихаза Спартакус (0:2). Следващата проверка на Ботев е на 08.02. срещу Черноморец (Одеса).

Ботев: Виктор Голас, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Серкан Юсеин, Мариян Огнянов, Лъчезар Балтанов, Лазар Марин, Милен Гамаков, Рахави Кифуети, Грегъри Нелсон (40-Наско Милев), Тодор Неделев.

Снимка: sportal.bg