Ботев остана без успех след слабо съдийство и загуба в Ловеч (ВИДЕО)

ботев

Ботев записа трета поредна загуба в плейофите на първата шестица, след като отстъпи с 0:1 при гостуването на Литекс. По подобие на предишния мач между двата отбора в Пловдив, единственото попадение падна в 64-ата минута и отново негов автор стана капитанът на ловчанлии Страхил Попов, който се разписа с глава след статично положение.

Така „жълто-черните“ продължават да бъдат без победа от началото на плейофите в седем поредни мача и остават на шестото място с 39 точки, докато Литекс се изравни с Локомотив (София) с по 51 точки на второто и третото място.

Старши-треньорът на „канарчетата“ Петър Пенчев направи няколко промени в стартовите единадесет. Михаил Ивановзапочна на вратата за първи път от няколко месеца, в защита Радослав Терзиев зае мястото на Даниел Златков, а Милен Гамаков и Лазар Марин заеха местата на контузените Лъчезар Балтанов и Цветелин Чунчуков, а Иван Цветков се завърна на върха на атаката.

В 26-ата минута съдиите допуснаха първата от многото си грешки в мача, като маркираха несъществуваща засада на Лазар Марин, който изскачаше сам срещу вратаря след извеждащо подаване на Мариян Огнянов.

5 минути преди края влезлия на смяна Християн Казаков намери Мариян Огнянов пред наказателното поле, а седмицата на Ботев стреля без да обработи топката и я изпрати високо над вратата. Последваха нови две несъществуващи засади, вдигнати на Лазар Марин и Мариян Огнянов, които при правилно съдийско решение излизаха на опасни позиции пред вратата на Литекс.

В добавеното време „канарчетата“ пропуснаха златен шанс да си тръгнат с точка от Ловеч, след като Лазар Марин се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но силният му удар с левия крак профуча опасно над напречната греда.