Ботев (Пловдив) победи Дунав с 3:0 при 17-годишните

sport

Ботев (Пловдив) победи Дунав с 3:0 при 17-годишните като гост в отложен мач от 17 кръг на първенството.

Ботев поведе след ъглов удар и разбъркване в наказателното поле, където най-съобразителен бе Милен Златков, който вкара за 0:1. Още преди почивката резултатът стана 0:2, като автор на попадението бе Ангел Бастунов, който се разписа, след като засече избита от русенския вратар топка.

През втората част играчите на Дунав се посъвзеха и организираха сериозни атаки към противниковата врата, но възпитаниците на Иван Цветанов от Пловдив успяха да ги неутрализират. Наред с това Димитър Митков направи резултата класически след контраатака през центъра на русенската отбрана.

След този двубой дунавци делят 9-12 място с ЦСКА и пловдивските Локомотив и Спартак с по 15 точки, а Ботев (Пловдив) е седми с 23 точки.