Ботев победи Хасково с 2:0 и се върна на пътя на успеха

Ботев победи Хасково

Ботев победи с 2:0 последния в „А” група Хасково в мач от 18-ия кръг, в който отборът бе изведен от новия си старши-треньор Петър Пенчев. Цветелин Чунчуков откри резултата в 56-ата минута, а Лъчезар Балтанов удвои в 70-ата.

Отборът на Хасково завърши мача с десет души след червен картон за Педро Еуженио в 57-ата минута на срещата.

Футболистите на Ботев се скъсаха да пропускат, като с изключение на вратаря, всеки от тях имаше възможност да се разпише. Играчите обаче проявиха завидно неумение пред гола в мач, в който очевидно превъзхождаха с класа съперника.

От централната трибуна двубоят бе изгледан от бившия капитан на „канарчетата” Бобан Грънчаров, който бе на гости в Пловдив и се снима с много от феновете на стадиона.