Ботев победи Черно море с 3:1 и го измести от петото място (ВИДЕО)

12092321_1727217647494625_1634683669_n

Ботев (Пловдив) победи Черно море като домакин с 3:1 в среща от 25-ия кръг на „А“ група. Домакините поведоха чрез Милен Гамаков в 30-ата минута, но Симеон Райков изравни три минути по-късно от пряк свободен удар след рищошет в гърба на Мариян Огнянов.

Ботев стигна до успеха през второто полувреме, когато две попадения отбеляза Лъчезар Балтанов. Той се разписа от дузпа в 63-ата минута, а в 68-ата оформи крайното 3:1.

С успеха Ботев събра 28 точки и измести от петото място Черно море, който е с актив от 27 точки. Това бе трета победа на пловдивчани срещу варненци, като първата бе в морската ни столица при дебюта на Николай Костов начело на тима.

Ботев даде 2 жертви в срещата, която се игра под непрестанен дъжд. Още през първото полувреме след удар в главата бе заменен Мариян Огнянов, а през втората част Серкан Юсеин усука глезен и също излезе принудително.