Ботев разби Септември с 4:0 пред погледа на Вуйчо Ваньо

12026510_1678928332323557_1502740684_n

Ботев разби Септември (Симитли) с 4:0 пред погледа на бившия си капитан и любимец на феновете Иван Цветков. Вуйчо Ваньо бе на трибуните на стадиона в село Крупник, където имаше и около 300 „жълто-черни” привърженици, които скандираха името му и го призоваха да се върне.

Лъчезар Балтанов откри резултата в 24-ата минута след центриране на Варела, а Даниел Генов увеличи аванса в началото на второто полувреме. Малко след това Балтанов вкара и втория си гол в мача след центриране на Йордан Христов.

До края реферът отмени попадение на Даниел Златков заради засада, а домакините чистиха топката и от самата голлиния. Рахави Кифуети вкара първия си гол с „жълто-черния” екип в 84-ата минута и Ботев да се класира без проблеми за осминафиналите на турнира за купата на България.

Ботев: Виктор Голас, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Лазар Марин (Лазар Марин), Орлин Старокин, Лъчезар Балтанов, Божидар Васев, Даниел Генов (Рахави Кифуети), Николас Варела, Александър Колев (Жоел Чибамба), Рахави Кифуети