Ботев разби ЦСКА с 2:0 на стадиона в Коматево

27ac9602bddd64ca824de2a0181eaca8

Ботев Пловдив разби ЦСКА на стадиона в Коматево в мач от 22-рия кръг на редовния сезон в А група. Пловдивчани задържаха постигнатия в първото полувреме резултат от 2:0 след голове на Милен Гамаков и Лъчезар Балтанов.

Мачът на стадиона в Коматево започна със сериозни атаки на домакините. Още в първите няколко минути двубоят се перхвърли в половината на „червените“. След няколко атаки в 18-ата минута сериозна грешка на Денис Причиненко доведе до свободен удар за Ботев в близост до вратата на ЦСКА. Защитникът изпусна Момчил Цветанов и се наложи да го спира непозволено с ръце. След изпълнение на фаул, играчите на Ботев се възползваха максимално и Гамаков реализира първия гол във вратата на „червените“.

В 31-вата минута дойде нова възможност за Ботев. Венцислав Василев стреля към вратата на Ботев, но прати топката в аут.

Мачът се реши обаче в 39-ата минута. Лъчезар Балтанов успя да отнеме топката на Стивън Сънди  навлезе мощно отдясно и след като се освободи от него, стреля във вратата на „червените“.

През второто полувреме отново имаше опасни ситуации пред вратата на ЦСКА. Пламен Николов успя да стреля от близко разстояние, но бе неточен. „Червените“ отговориха с два далечни удара на Соарес и Сънди, които минаха далеч от целта.

С този резултат Ботев остана в първата шестица на първенството и изхвърли Левски, който ще продължи в плейофите в долната половина на таблицата. С днешния си успех „канарчетата“ изпревариха „сините“ с две точки в класирането. ЦСКА пък останаха на второто място в класирането, но само на три точки от шампиона Лудогорец, който също записа успех в своя двубой срещу Славия.

Така до края на сезона феновете няма да могат да присъстват повече на вечното дерби ЦСКА-Левски, както и на градското дерби в Пловдив – между Ботев и Локомотив.

Снимка: gol.bg