Ботев се издъни и изтърва бронзовите медали в U19

botev

Ботев изпусна по изключително лек и наивен начин бронзовите медали в Елитната юношеска група до 19 години. В среща от последния кръг „канарчетата“ завършиха 1:1 при домакинството си на борещия се за оцеляване Черноморец. Прекият конкурент за третото място Лудогорец загуби с 1:3 от ЦСКА, но с издънката в „Коматево“ ботевистите пропиляха страхотен шанс да заличат пасива си от 2 точки зад тима от Разград.

„Жълто-черните“ направиха слаб мач и бяха далеч от познатата си форма. В 13-ата минута Иван Кирев стреля от границата на наказателното поле, но топката премина покрай гредата. В 17-ата минута Исмет Рамадан центрира отдясно и кълбото се насочи към Иван Кирев, но нападателят се размина на метри от вратата.

В 35-ата минута Исмет Рамадан бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Атанас Пашалиев не сгреши от 11-те метра – 1:0. В 38-ата минута „канарчетата“ бяха близо до втори гол, но Иван Кирев на 4 метра от вратата прати топката над напречната греда.

2 минути по-късно момчетата на Иван Кочев сътвориха поредния си голям пропуск, след като Петър Чалъков бе изведен очи в очи с вратаря на Черноморец, но пропусна, пращайки топката в тялото му. И както често става във футбола, в ответната атака бургазлии се възползваха от пропуските на Ботев и нападателят Виктор Янев с удар от 15 метра прониза Симеон Симеонов за 1:1.

След почивката играта се водеше изцяло в половината на гостите, които се бореха със зъби и нокти за скъпоценната точка, която ги оставяше извън зоната на изпадащите. Наставникът на „жълто-черните“ направи редица офанзивни смени, с които търсеше още повече острота в атаката на тима.

В 62-ата минута Атанас Пашалиев центрира от свободен удар, но Исмет Рамадан не внимаваше и се размина с топката на празна врата. В 67-ата минута Петър Чалъков отправи плътен удар от 25 метра, но той попадна право в ръцете на вратаря. С напредването на времето атаките на „канарчетата“ ставаха все по-опасни, но така и не се намираше правилният път към вратата на „акулите“.

В 87-ата минута Мартин Татаров свали с глава към Милен Златков и роденият през 1999-та година футболист стреля от наказателното поле, но неточно. Така се стигна до втората минута на даденото от съдията продължение, в което ботевистите направиха най-фрапантния си пропуск. Милен Златков центрира от ъглов удар и топката попадна в Атанас Ташолов, който от пет метра стреля, но прати топката над напречната греда. 60 секунди по-късно главният съдия Мустафа Шефкет поряза сериозно „канарчетата“, след като подмина игра с ръка на защитник в наказателното поле на Черноморец.

Със спечелената точка Ботев финишира на четвъртото място в крайното класиране с актив от 65 точки. Шампион е тимът на Славия с 71 точки, на второ място остана Литекс с 69 точки, а тройката допълва Лудогорец с 66 точки. Черноморец остана в групата за сметката на Локомотив (Пловдив), като „смърфовете“ изпадат след равенство 1:1 при визитата си на Пирин.