Ботев спечели дербито в Пловдив

ботев_пловдив_локо_пловдив-610x400

Ботев се наложи с минималното 1:0 над градския си съперник Локомотив в 101-ото дерби между двата тима на ниво „А“ група. Единственото попадение в мача направи халфа Лъчезар Балтанов. Той се разписа още в 8-ата минута на двубоя след изстрел изстрел от 20 метра, като това е четвъртият му гол през този сезон. Веднага след попадението домакините опитаха няколко далечни изстрела, с които да обърнат резултата, но без успех.

Играчите на двата клуба се включиха в благотворителната кауза „Помогнете на Ники“ за болното от левкемия момче, който е привърженик на „жълто-черните“.

Дербито започна с едноминутно мълчание в памет на легендарния защитник на България Трифон Иванов.

Снимка: 7dnifutbol.bg