Ботев с нов провал – загуба с 0:3 във Варна (ВИДЕО)

botev

Черно море победи Ботев (Пловдив) с 3:0 в мач от 34-ия кръг на първенството. Бакари в 25-ата минута, капитана Георги Илиев в 59-ата и Матиа Курьор в 88-ата минута вкараха головете за Черно море.

Домакините от Варна започнаха по-активно двубоя, като още в 4-ата минута Бакари можеше да открие резултата. Той засече топката от въздуха, като удари греда.

Последва добра възможност за Ботев, като удар на Божидар Васев бе спасен от Георги Китанов.

Постепенно Черно море наложи надмощие и в 25-ата минута поведе в резултата.

Тогава Бакари засече топката с глава във вратата на Ботев, след центриране от пряк свободен удар на капитана на Черно море Георги Илиев.

С вина за гола бе и вратаря на Ботев Виктор Голас, който не се намеси както трябва.

Ботев започна по-активно второто полувреме, като в 50-ата минута Серкан Юсеин пропусна добра възможност за изравняване.

В 56-ата минута Матиа Курьор от Черно море стреля с глава над вратата на Ботев.

В 59-ата минута капитанът на Черно море Георги Илиев удвои преднината на тима от Варна с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 69-ата минута на мача Божидар Васев пропусна най-добрата възможност за гол за Ботев след почивката, като от наказателното поле стреля край вратата на Черно море.

В 88-ата минута Матиа Курьор оформи крайното 3:0. За Курьор това бе последен мач с екипа на Черно море на стадион „Тича“. След края на сезона той ще напусне Черно море.