Ботев с първа победа над Лудогорец (ВИДЕО)

botev

Ботев постигна първа победа над Лудогорец, макар и тя да няма значение за нито един от двата отбора. Все пак с успеха си с 2:1 „канарчетата” прекъснаха най-дългата си серия без победа над Лудогорец от 13 поредни шампионатни срещи (5 равенства и 8 загуби).

Първият гол вкара Божидар Васев в 18-ата минута. Кристиан Димитров покачи резултата в 87-ата минута. В добавеното време Венцислав Керчев вкара почетното попадение за Лудогорец.

В състава на „канарчетата“ изобилстваше от млади футболисти, които ознаменуваха присъствието си на терена с победа над шампиона. Същото бе и положението в състава на Лудогорец.

Мачът бе последен в кариерата на главния рефер Георги Игнатов, който получи почетен плакет преди двубоя.