Ботев U15 сгази с 5:0 Черноморец преди градското дерби за пример на батковците (СНИМКИ)

13020632_1741761286040261_399531351_n

Ботев разгроми с 5:0 Черноморец в мач от 16-ия кръг на Елитната група до 15 години. Двубоят се игра на тежкия естествен терен на базата на „акулите“ в Бургас и бе изгледан от около 50 зрители.

Това бе генерална репетиция за „канарчетата“ преди предстоящия полуфинал за Купата на БФС при U16 срещу градския съперник Локомотив. Първият мач между двата тима е на 19-ти април на „Лаута“, а реваншът е седмица по-късно в „Коматево“.

Въпреки предстоящото дерби, наставникът на „жълто-черните“ Стефан Стоянов заложи на най-доброто, с което разполага и пловдивчани изнесоха солиден мач, в който заслужено се поздравиха с убедителния успех. Още до 5-ата минута Кристиан Добрев на два пъти стреля към вратата на „сините“, но стражът Петър Александров се намеси добре и спаси.

В 8-ата минута вратарят бе безпомощен, след като Габриел Земярски центрира отляво и Иван Василев с глава простреля стража за 1:0. Само две минути по-късно Кристиан Добрев получи топката в центъра на терена, преодоля няколко защитници и с прецизен удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0. В 14-ата минута Димитър Пройчев стреля от средна дистанция, но топката премина над гредата. Малко по-късно Пройчев отново опита късмета си, но и този път ударът бе неточен, въпреки че кълбото прелетя на сантиметри над напречния стълб.

Домакините отговориха в 23-ата минута, когато капитанът им Стоян Николов шутира от 26 метра, а топката премина в опасна близост над вратата на Марио Усков. В 25-ата минута Станислав Шопов пусна диагонален пас към Габриел Земярски, бекът овладя в наказателното поле и шутира, но и този удар бе неточен и топката мина до гредата. В 30-ата минута интригата бе убита с втория гол в двубоя на Иван Василев. Нападателят получи центриране на Габриел Земярски и с удар от воле се разписа за 3:0.

Само три минути след старта на втората част Иван Василев реализира своя хеттрик с удар от 10 метра. В 56-ата минута вратарят на домакините Петър Александров направи две великолепни спасявания, след като само в рамките на няколко секунди отрази удари от непосредствена близост на играчи в „жълто-черно“. Малко по-късно Александров отново спаси вратата си, но в 61-ата минута инкасира пети гол, след като Благовест Данчев бе изпуснат от отбраната и с удар от непосредствена близост фиксира крайното 5:0.

Снимки: botevplovdiv.bg