България пред отпадане от групата за Купа Дейвис

bg-tennis

България изостава с 0:2 победи срещу Тунис след първия ден на баража за оставане във втора група на зона Европа/Африка на Купа Дейвис.

В първия сингъл от двубоя Мохамед Азиз Дугаз се наложи над Александър Лазов със 7:6(4), 6:4, 2:6, 7:5 за 3:56 часа. Тунизиецът спечели първата част след тайбрек, а един пробив му беше достатъчен, за да вземе и втория сет. Лазов поведе с 4:1 и спечели с 6:2 третия сет на мача. В четвъртата част Азиз Дугаз направи ранен пробив, за да поведе с 3:1, но Лазов изравни. След 5:5 обаче представителят на Тунис взе два поредни гейма и приключи мача.

Във втория сингъл първата ракета на домакините Малек Джазири победи без проблеми Александър Лазаров с 6:4, 6:4, 6:1 за 96 минути. Джазири направи седем пробива в мача и допусна два.

Днес е  срещата на двойки и ако загубим и нея, ще изпаднем от групата. Ако я спечелим, ще имаме шанс да направим обрат в баража. Надеждите ни са във втората ракета на България Димитър Кузманов от пловдивския ТК Локомотив.

Снимка: bgtennis.bg