Варела донесе изстрадана победа на Ботев над Монтана

12083867_1681215578761499_1024686697_n

Уругваецът Нико Варела, който влезе на смяна през второто полувреме, донесе изстраданата победа на Ботев с 1:0 над Монтана в мач от 11 кръг на „А” група. В 70-ата минута Кифуети напредна отдясно и намери отлично Варела, който от воле насочи топката в долния десен ъгъл на вратаря Христо Иванов.

По този начин „жълто-черните” прекъснаха серията си от 3 последователни загуби и задминаха с 1 точка Локомотив (Пловдив) в класирането с актив от 12 точки, колкото има и Монтана.

Жоел Чибамба направи невероятен пропуск през първата част, а вратарят Иванов с няколко решителни намеси успя да опази вратата си суха преди гола на Варела.

Снимка: sportal.bg