Велик Григор размаза Вавринка за 55 минути и е четвъртфиналист в Монте Карло

Григор Димитров, Мастърс, Монте Карло

Снимка: tenniskafe.com

Григор Димитров направо размаза швейцареца Стан Вавринка със 6:1, 6:2 и се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Монте Карло. Българинът отстрани миналогодишния шампион и по този начин спря серията си от 7 поредни загуби от играчи от Топ 10 на световния тенис.

Гришо набързо пречупи съпротивителните сили на съперника, като в първия сет направи 3 пробива, а швейцарецът нижеше непредизвикани грешки. Във втория сет нещата се развиха почти по същия сценарий, като този път нашето момче позволи на Стан да вземе 2 гейма и без особени усилия си осигури място на четвъртфиналите след едва 55 минути игра.

Гришо си осигури 78,820 евро от наградния фонд и 180 точки за ранглистата, а в опит за трети път в кариерата си да достигне до полуфиналната фаза на турнир от сериите „Мастърс“, българинът очаква своя идол Роджър Федерер или Гаел Монфис, които играят по-късно днес.