Велик Роналдо класира Реал на полуфиналите, Сити също върви напред (ВИДЕО)

ronaldo

Великият Кристиано Роналдо вкара 3 гола за победата на Реал (Мадрид) с 3:0 в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига и по този начин класира отбора си на полуфинал, заличавайки пасива от 0:2 в първата среща.

В 16-ата минута Дани Карвахал намери Ронадло зад отбраната на Волфсбург и той откри резултата в мача. Голът обърка играчите на гостите, които изпуснаха Роналдо само минута по-късно и той удвои аванса на тима си. С това Реал заличи аванса на Волфсбург от първия мач.

В 32-ата минута гостите получиха нов удар, след като лидерът на отбора Юлиян Дракслер получи контузия и бе заменен принудително от Макс Крузе.

Последва пропуск за Реал на Бензема, като тимът на Волфсбург отговори с пропусната възможност от Луис Густаво и отлична намеса на вратаря на Реал Кейлор Навас.

Андре Шюрле също стигна до добра възможност в 42-ата минута, но топката срещна тялото на Дани Карвахал след удара на национала на Германия.

В 77-ата минута Роналдо от пряк свободен удар оформи хеттрика си в мача с 16-ия си гол в турнира от началото на кампанията. В 81-ата минута добра възможност за нов гол за Реал пропусна Карим Бензема.

В 86-ата минута класата на вратаря на Волфсбург Диего Беналио изпробва и Хесе Родригес. Гарет Бейл в самия край на двубоя също пропусна добра възможност за Реал.

В другия реванш снощи Манчестър Сити  победи като домакин Пари Сен Жермен с 1:0 и също продължи напред след 2:2 в първата среща. Кевин де Бройне в 76-ата минута вкара гола за Манчестър Сити в реванша. В 30-ата минута домакините пропуснаха дузпа чрез аржентинския си голмайстор Серхио Агуеро.

Снимка: dailymail.co.uk