Ветераните Локо биха Марица с гол на Прасковата, хванаха дузпа на Кривия

123

Ветераните на пловдивския Локомотив отстраниха Марица в областния финал на републиканското първенство. Победата с 1:0 донесе Иван Пасков-Прасковата, капитанът на „черно-белите” от шампионския сезон.

Той се разписа в 65-ата минута от дузпа, отсъдена от рефера Георги Кабаков за нарушение срещу него. В първата среща Марица победи с 2:1, но голът на чужд терен прати Локо напред в турнира.

Вратарят Васил Камбуров пък спаси дузпа, изпълнена от Сашо Александров-Кривия в 15-ата минута и предизвика истински фурор в публиката – около 300 души.

В състава на Локомотив имаше четирима от героите от 2004 година – Васил Камбуров, Иван Пасков, Роберт Петров и Красимир Димитров.