Вижте как Севиля спечели за втора поредна година Лига Европа (СНИМКИ И ВИДЕО)

11267308_1632830033600054_1995500937_n

Севиля победи Днипро (Днепропетровск) с 3:2 и спечели Лига Европа за втора поредна година. Калинич изведе украинците напред още в 7-ата минута, но Краховяк изравни в 28-ата. Последва гол на колумбиеца Карлос Бака за 2:1, но Ротан изравни от пряк свободен удар още преди почивката.

Бака донесе победата на Севиля на националния стадион на Полша във Варшава в 73-ата минута, като отбеляза седмия си гол в турнира. Това пък е четвърта титла за испанския тим от Лига Европа – нещо, което нито един отбор не е постигал досега.

С успеха тимът на Севиля си осигури и участие в груповата фаза на следващото издание на турнира Шампионска лига, където ще играят още 4 испански отбора – Барселона, Реал, Атлетико и Валенсия.